Geotextilie, zatravňovací dlaždice, neviditelný obrubník

Geotextilie – je speciální porézní tkanina s vysokou pevností a životností. Zabraňuje prorůstání plevele. Výrazně minimalizuje čas potřebný na údržbu záhonů, umožňuje snižovat používání herbicidů, výborně propouští vodu i vzduch, snižuje odpar vody, je odolná vůči plísním a bakteriím, vhodná pro pěstování zeleniny a ovoce, pod mulčovací a okrasné kameny, a to hlavně při realizacích zahrad. Materiál – 100% polypropylen.

Zatravňovací dlaždice – funguje jako variabilní stavebnice.  Základní prvky mohou být obohaceny o speciální doplňky, díky kterým může zatravňovací systém přesně kopírovat tvar terénu.

Plastová zatravňovací dlažba zachovává přirozený koloběh vody – do podloží se vsákne mnohem více vody, než umožňují tradičně využívané materiály (beton, živičné povrchy, zámková dlažba)

Zatravňovací dlažba se snadno pokládá a instaluje – díky speciálnímu systému zámků je pokládka zatravňovací dlažby jednoduchá a rychlá.

Dlažbou zpevníte jakýkoliv terén – zatravňovací tvárnice zpevní i nerovný terén, přitom zachovají jeho přirozený ráz. Po zpevněné ploše můžete jezdit vozem, na koni apod., aniž byste ji poškodili.

Neviditelný obrubník – umožňuje téměř neviditelně oddělit jakékoli povrchy. Obrubník je konstruován tak, aby po instalaci nijak nenarušoval ráz zahrady (instaluje se do výšky povrchu terénu). K terénu se obrubníky připevňují pomocí plastových či kovových hřebů. Volba hřebů závisí na terénu (měkčí terén = plastové hřeby, silně kamenitý terén = ocelové hřeby). Na jeden metr je potřeba cca tří hřebů.

Napojování obrubníků je díky připravenému zámkovému systému nenáročné a po spojení vzniká kompaktní pás bez mezer. Obrubníky jsou konstruovány tak, že je do něj možno uložit jednoduchou zahradní elektroinstalaci případně vodoinstalaci.

Zobrazeny 3 výsledky