Geotextilie, neviditelný obrubník, plastové plotovky

Geotextilie – je speciální porézní tkanina s vysokou pevností a životností. Zabraňuje prorůstání plevele. Výrazně minimalizuje čas potřebný na údržbu záhonů, umožňuje snižovat používání herbicidů, výborně propouští vodu i vzduch, snižuje odpar vody, je odolná vůči plísním a bakteriím, vhodná pro pěstování zeleniny a ovoce, pod mulčovací a okrasné kameny, a to hlavně při realizacích zahrad. Materiál – 100% polypropylen.

Neviditelný obrubník – umožňuje téměř neviditelně oddělit jakékoli povrchy. Obrubník je konstruován tak, aby po instalaci nijak nenarušoval ráz zahrady (instaluje se do výšky povrchu terénu). K terénu se obrubníky připevňují pomocí plastových či kovových hřebů. Volba hřebů závisí na terénu (měkčí terén = plastové hřeby, silně kamenitý terén = ocelové hřeby). Na jeden metr je potřeba cca tří hřebů.

Napojování obrubníků je díky připravenému zámkovému systému nenáročné a po spojení vzniká kompaktní pás bez mezer. Obrubníky jsou konstruovány tak, že je do něj možno uložit jednoduchou zahradní elektroinstalaci případně vodoinstalaci.

Plastové plotovky –  lze snadno řezat, vrtat a dále opracovávat. Místa po opracování není zapotřebí povrchově upravovat. Nenatírají se, nekorodují. Plotovky jsou probarvené přímo ve hmotě, mají mimořádnou odolnost proti povětrnostním vlivům, a proto se i po letech vzhled profilů zásadně nemění. Využití profilů při výstavbě plotů je po všech stránkách velice výhodné a praktické.

Zobrazeny 4 výsledky